SMS Ersanlar olarak Antalya’nın Korkuteli bölgesinde ilk defa kültür mantarı üretimini başlatan kurumuz. Kuruluşumuzun temelleri 1987 yılına dayanır. Kompost üretimi ile Türkiye’de mantar imalatı yapan fabrikamız 80.000 m² arsa üzerinde konumlandırılır. Bu arsanın 8.500 m²’lik alanı kapalı tesistir.

Mantar odası başına 1.200 ton denk gelen 10.000 m²’lik kültür mantarı üretim odalarımız mevcuttur. 23.000 m²’lik kompost hazırlama platformumuz ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 1.500 m² kapalı dekapaj ve konserve üretimi tesisimiz ile üretimimize hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yerini alan SMS Ersanlar Ltd. Şti. entegre bir tesis olarak sektörde önemli bir konuma sahiptir.

 

Firmamızın ürettiği her türlü ürün, ileri teknolojili laboratuvar ortamlarında bilgisayarlı sistemler ile kontrol edilerek ortaya konur. Uzun yılların verdiği tecrübe ile ulusal ve uluslararası alanda edinilen çalışma prensibine dayalı olarak SMS Ersanlar bünyesinde üretilen ürünler günlük olarak tüketici ile buluşturulur. Müşteri memnuniyetine önem verilerek hazırlanan ürünlerimiz %100 hijyenik ve kaliteli hizmet anlayışı ile ortaya konur. Şirket bünyesinde üretimi gerçekleştirilen ürünlerin ISO 9001, HACCP ve HYB kalite sertifikaları vardır.

 

SMS Ersanlar olarak şirketimiz AB teknolojisi ışığıyla yatırımlarını gerçekleştirerek her geçen gün çıtasını yükseltmeyi hedefler. Böylece standartlara uyumlu bir istihdam politikası ortaya konarak ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlanır. Tüm bunlara ek olarak ülke içi ticaretimizin yanı sıra KKTC ve çeşitli ülkelere yapılan ihracat politikamız ile de verimli bir sürecin parçasıyız.